Protiniai dantys, odontologų vadinami aštuntaisiais dantimis, pradedantys dygti tik vėlyvoje paauglystėje, dažnai sukelia itin nemalonių pojūčių. Skausmingos dantenos, ištinęs žandikaulis, pakilusi kūno temperatūra – tai dar ne visi negalavimai, kuriuos gali sukelti dygstantys ar netvarkingai išdygę protiniai dantys. Odontologai įspėja, jog protinius dantis privalu prižiūrėti daug atidžiau, o įprastų priežiūros priemonių dažniausiai nepakanka. Vis dėlto, prasidėjus komplikacijoms ar infekcijoms, protinius dantis tenka šalinti. Kaip išvengti protinių dantų rovimo, o kada tai padaryti tiesiog būtina?
Kada ir kodėl reikia išrauti protinius dantis?
Protiniai dantys – tai treti krūminiai dantys, užbaigiantys visą dantų eilę ir pradedantys dygti sulaukus 16–23 metų amžiaus. Protiniai dantys dažnai auga priešinga kryptimi arba netinkamoje vietoje. Dėl šių priežasčių netaisyklingai besivystantys protiniai dantys spaudžia kaimyninius dantis, sukelia diskomfortą, infekcijas ir visos dantų eilės judėjimą.
„Protiniai dantys dažnai pašalinami ir dėl per siauro žandikaulio, kai jiems burnos ertmėje tiesiog nepakanka vietos.“
Nepilnai prasikalę protiniai dantys tampa palankia terpe veistis bakterijoms, kurios sukelia dantų ėduonį, gali paskatinti cistų formavimąsi, dantenų ligas, uždegimus. Protiniai dantys dažnai pašalinami ir dėl per siauro žandikaulio, kai jiems burnos ertmėje tiesiog nepakanka vietos. Tiesa, protiniai dantys gali ir visai neišdygti. Odontologai ramina, kad protiniams dantims neišdygus nerimauti tikrai nevertėtų – žmogui pilnai pakanka ir 28 sveikų, tinkamai prižiūrimų dantų.
Kaip vyksta protinių dantų rovimo procedūra?
Protinių dantų rovimas – rimta chirurginė procedūra, todėl tik specialistas gali nustatyti, ar protinius dantis reikia pašalinti. Operacijos metu nustumiamos dantenos, pašalinamas kaulas, o su juo ir pats krūminis dantis, tuomet išvalomos alveolės ir dantenos vėl susiuvamos. Operacijos metu visuomet naudojama vietinė ir laidinė nejautra.
Po protinio danties pašalinimo kelias dienas jaučiamas dantenų patinimas, galimi gerklės, ausų skausmai, pakilusi temperatūra, tačiau, odontologų teigimu, tai visiškai normali organizmo reakcija į atliktą chirurginę intervenciją.Siekiant nuraminti pašalinius efektus ir neigiamą poveikį, klinikoje naudojama kraujo plazma pagal PRGF technologiją. Pasak A. Morkūno naudojant kraujo plazma pagal šia technologiją dažniausiai neigiamų pojūčių nebūna, nejaučiama skausmo, bei nereikalingas papildomas nuskausminamųjų vaistų naudojimas.
Gijimas po protinio danties rovimo
Kaip nuslopinti dygstančių protinių dantų skausmą?
Jei protiniai dantys dygsta taisyklingai ir yra tvarkingai prižiūrimi, jų rauti tikrai nereikės. Pateikiame keturis būdus, padėsiančius nuslopinti besikalančių protinių dantų skausmą.
Pajutę dantų skausmą ar pakitimus burnos gleivinėje, nedelsiant kreipkitės į specialistą, nes laiku nustačius priežastis ir pritaikius tinkamą gydymą išvengsite nemalonių pojūčių ir sumažinsite pasekmių riziką, mūsų kontaktus rasite čia. Ir svarbiausia – nepamirškite kasdienės dantų priežiūros!
Susijusios paslaugos
Sprendimas: www.rinkodara.lt